Wędkarski kunszt nad Odrą

Słońce przebijało się przez poranne mgły, a wiatr muskał taflę Odry, gdy 24 marca br. w Radoszycach rozegrały się zawody wędkarskie metodą gruntowo-spławikową z okazji 45-lecia Koła PZW Orsk „Stodółka”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Rudna, Adrian Wołkowski, a sama impreza zgromadziła liczne grono miłośników wędkowania, którzy z zapałem i determinacją rywalizowali o miano najlepszego.

Już o godzinie 7:00 na „Promówce” w Radoszycach rozpoczęła się zbiórka uczestników, a godzinę później wędkarze rozstawili się wzdłuż brzegu rzeki z nadzieją na złowienie pokaźnych sztuk. Atmosfera była spokojna, a ciszę przerywały jedynie odgłosy natury i plusk wody. Jak powiedział jeden z uczestników,

„Wędkarstwo to nie tylko zawody, ale dla mnie przede wszystkim kontakt z naturą i chwila wytchnienia od codzienności.”

Zmagania trwały do 12:30, a po zważeniu złowionych ryb nadszedł czas na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Ceremonia odbyła się o godzinie 14:00 na przystani kajakowej w Chobieni, gdzie na każdego uczestnika czekał rozgrzewający posiłek i zasłużone nagrody, niezależnie od zajętego miejsca. Zwycięzcą zawodów został Rafał Maciejewski, drugie miejsce zajął Eugeniusz Zaleski, a na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Klara. Nagrodę za złowienie największej sztuki otrzymał Damian Stańczyk.

„Dopisała pogoda i humory, a ryby … wie pan, różnie bywało, przecież nie biorą na zawołanie, ale jak człowiek jest cierpliwy to może się poszczęścić”

– dodał z uśmiechem uczestnik zawodów, pan Kamil.