Uniwersytet Trzeciego Wieku – O nas

Właśnie teraz jest Twój czas, bo nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń i siebie!

Mieszkańcy naszej gminy w wieku 50 + mogą korzystać z bogatej oferty UTW. Dbamy, by każdy znalazł w niej coś dla siebie.

Nauka języka angielskiego, zajęcia komputerowe, warsztaty z komunikacji, trening pamięci, szeroki wachlarz warsztatów artystycznych, wykłady popularno-naukowe, taniec flamenco i fitness gipsy, latino oraz aktywności wspierające utrzymanie zdrowej sylwetki: aqua areobic, pilates i stretching, zdrowy kręgosłup. To zajęcia, na które studenci uczęszczają dwa razy w tygodniu. Ponad to w każdym miesiącu harmonogram przewiduje wycieczki edukacyjno- krajoznawcze, wyjazdy na koncerty i inne wydarzenia kulturalne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zabawy integracyjne. Na kartach naszych wspomnień zapisały się niezapomniane spotkania integracyjne, min. półmetek, bal kapeluszy, bal cygański, zabawa andrzejkowa „Magia polskiego folkloru”, wspólne kolędowanie, wspólne wypiekanie bab wielkanocnych, „Śledzik”, zawody i zabawa na kręgielni i wiele innych.

Seniorzy aktywnie uczestniczą też w kulturalnym życiu gminy, nie tylko w roli publiczności. Studenci chętnie angażują się w akcje społeczne i współtworzą niektóre uroczystości w formie występów grupy tanecznej, czy recytacji wierszy. W celu wyrównywania szans osób z mniejszych miejscowości, organizowany jest transport na zajęcia.

Miło nam podzielić się informacją, że do grona zadowolonych studentów dołączyła trzynastoosobowa grupa z Koźlic. Zachęceni przez instruktorkę CKGR, opiekunkę tamtejszej świetlicy, nie tylko stworzyli nazwę grupy „Młodzi duchem”, ale spotykają się również na przygotowanych przez panią Beatę spotkaniach świetlicowych.
Korzystający z oferty UTW to mieszkańcy wielu wsi gminy: Rudna, Stara Rudna, Brodów, Wysokie, Gwizdanów, Chobienia, Naroczyce, Nieszczyce, Kliszów, Górzyn, Rynarcice, Orsk oraz Koźlice. Ich liczba wzrasta, jest bliska 80 aktywnych seniorów!

Studenci często podkreślają swoje zadowolenie z zajęć, nierzadko odkrywają nowe pasje i zainteresowania, ale przede wszystkim to pretekst do wyjścia z domu… Kiedy już zrobi się ten pierwszy krok, spotkania stają się ważnym elementem życia, zawierają się przyjaźnie i wytwarza się poczucie przynależności do grupy.
Tym, którzy mają wątpliwości przypominamy nasze motto: Właśnie teraz jest Twój czas, bo nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń i siebie!