Ukłon w stronę Tradycji

W słoneczny dzień 6 kwietnia świetlica w sołectwie Wysokie rozbrzmiewała dźwiękami muzyki ludowej i radosnym gwarem biesiadujących. To właśnie tam odbyła się kolejna edycja „Wiosennej Biesiady Sasanki”, corocznego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez kulturalnych.

Gospodarzem biesiady był zespół folklorystyczny „Sasanka„, który od lat pielęgnuje i kultywuje bogate tradycje Gminy. Tego wyjątkowego dnia dołączyło do nich pięć innych zespołów: „Ziemia Ścinawska„, „Lubin„, „Siedlecka Nuta„, „Mojęcice” oraz „Polne Maki„, tworząc wspólnie barwną mozaikę muzyki i tańca. Piękne, tradycyjne stroje artystów zachwycały publiczność, a porywające melodie i rytm muzyki zachęcały do wspólnej zabawy. Na parkiecie wirowały pary, a w powietrzu unosił się zapach domowych potraw i ciast; goście mogli delektować się lokalnymi specjałami kulinarnymi, a dzieci – dzięki sprzyjającej pogodzie – brały udział w zabawach i konkursach na świeżym powietrzu.

Organizatorzy biesiady dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do jej sukcesu, a wszystkim uczestnikom życzą wielu kolejnych okazji do wspólnego świętowania i pielęgnowania lokalnych tradycji.