Duma i Radość 11 Listopada!

 

Wczorajszy dzień w Chobieni był jednym z tych, które zapisują się w pamięci na długo – opleciony promieniami jesiennego słońca oraz unikalną atmosferą, zgromadził nas na wyjątkowym Pikniku Patriotycznym z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada. Liczna frekwencja uczestników podkreśliła dodatkowo doniosłość wydarzenia, wzbogacając je o namacalnego ducha wspólnoty.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w Kościele p.w. św. Piotra i Pawła oraz uroczystego złożenia kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Wojen. Następnie, podczas emocjonującego Questu Patriotycznego, dzieci miały okazję powalczyć – w ramach rozrywkowych i edukacyjnych „zadań specjalnych” – o własny numer, który mógł zadecydować o wygranej w losowaniu nagród. Równocześnie na scenie pod chobieńskim zamkiem rozbrzmiewały dźwięki koncertu o znamiennym tytule „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród!”. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Zbigniewa Szparkowskiego oraz wyjątkowych zespołów: Sasanka, Roztocza, Michałów oraz Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni za ich wzruszające występy artystyczne.

Wrażenia muzyczne to jednak tylko część gamy doświadczeń sobotniego popołudnia – zgodnie z nazwą naszego wydarzenia, nie można by pominąć tego, co zaserwowano na kulinarnej mapie pikniku. Pyszne pierogi z gęsiną, rozgrzewający bigos, soczyste rogaliki i orzeźwiający grzaniec bezalkoholowy – wszystkie te smaki wzbijały się w rześkie powietrze cienkimi, aromatycznymi smugami, które uwiodły nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, wspierając je swoją obecnością! Pamiętajmy, że to właśnie takie wydarzenia, jak wczorajszy piknik, kształtują silne więzi społeczne i pielęgnują miłość do naszej ojczyzny.