Spotkanie dla najmłodszych czytelników w Chobieni!

7 maja w sali widowiskowej w Chobieni odbyły się wyjątkowe warsztaty dla najmłodszych, poprowadzone przez autorkę książek dla dzieci, Monikę Skikiewicz, znaną szerzej jako „Bajanka„. Tematem spotkania była ukochana przez maluchów postać „Kici-Koci” z popularnej serii książek Anity Głowińskiej.

Przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Chobieni z zapartym tchem śledziły przedstawienie z „zaczarowaną książką”, której strony jak za sprawą magii pojawiały się i znikały na oczach widowni. Bajanka wciągnęła dzieci do magicznego świata „Kici-Koci”, opowiadając wciągające historie z kart jej przygód. Nie zabrakło również interakcji i pouczających zabaw. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały eksperyment z mieszaniem ciemnej i jasnej cieczy, ucząc się o walce dobra ze złem.

Warsztaty były prawdziwą ucztą dla zmysłów. Maluchy pląsały w roju baniek mydlanych, poznając harmonie melodii granych na dzwonkach, a ich radość i zaangażowanie były widoczne na każdym kroku. Spotkanie to pokazało, jak wielką moc ma literatura dziecięca, rozbudzając wyobraźnię, ucząc wartości i bawiąc w kreatywny sposób.