Pamięć i bieg

Już w najbliższą niedzielę, 3 marca, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Bieg Pamięci „Tropem Wilczym”, organizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, bohaterom polskiego podziemia niepodległościowego. To nie tylko okazja do uczczenia ich niezłomnej postawy i oddania im czci, ale również do wspólnego przeżycia sportowych emocji i integracji w duchu patriotyzmu.

Bieg wystartuje w Dziesławiu, a jego trasa poprowadzi przez malownicze tereny do Olszan i z powrotem. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się z dwoma dystansami: 5 km oraz honorowe 1963 metrów – symboliczny ukłon w stronę roku, w którym zginął ostatni żołnierz podziemia niepodległościowego, Józef Franczak „Lalek”.

Już od godziny 10:00 w Dziesławiu będzie czynne Biuro Zawodów, a także krwiobus, w którym będzie można oddać krew – szlachetny gest solidarności i nawiązanie do żołnierskiej ofiary. Oficjalne otwarcie wydarzenia nastąpi o godzinie 11:00, po czym, po rozgrzewce prowadzonej przez Karinę Grobelny, o godzinie 11:30 wyruszą biegacze.

Bieg Pamięci „Tropem Wilczym” – poza sportowym wyzwaniem – jest też przede wszystkim lekcją historii i wyrazem szacunku dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Zapraszamy więc wszystkich – biegaczy, miłośników historii, rodziny i osoby pragnące w wyjątkowy sposób uczcić ich pamięć.

Do zobaczenia na trasie Biegu „Tropem Wilczym”!